Producenci
Promocje
Młot udarowy TH-RH/TC-RH 800 E EINHELL 800W SDS+
Młot udarowy TH-RH/TC-RH 800 E EINHELL 800W SDS+
459,00 zł 399,00 zł
szt.
Kosiarka spalinowa Combi 53 SVQ H
Kosiarka spalinowa Combi 53 SVQ H
2 254,00 zł 2 127,00 zł
szt.
Nożyce do żywopłotu GE-CH 18/50 Li EINHELL 18V
Nożyce do żywopłotu GE-CH 18/50 Li EINHELL 18V
309,00 zł 289,00 zł
szt.
Czym różni się kosa/wykaszarka od podkaszarki?
Czym różni się kosa/wykaszarka od podkaszarki?

Czy zastanawialiście się nad tym jak efektywnie pozbyć się pozostałości po niedokładnym koszeniu? Czy są miejsca w ogrodzie w które kosiarka siłą rzeczy nie może się zmieścić? A może też nie macie jeszcze kosiarki i rozważacie zakup uniwersalnego produktu, który zmieści się wszędzie bez konieczności zakupu dwóch różnych produktów? W dzisiejszym wpisie postaramy się znaleźć rozwiązanie na powyższe pytania!


Zacznijmy od ustalenia co tak naprawdę powinno przeważyć o dokonaniu zakupu urządzenia z funkcją podkaszarki? Przede wszystkim teren - jego powierzchnia oraz rzeźba. To dwa główne czynniki, które definiują a raczej powinny definiować nam wybór produktu. Urządzenia te idealnie spełniają swoje zadanie na terenach mniejszych do 100m2 oraz wykaszaniem trudno dostępnych miejsc takich jak np. przy krawężnikach, wokół klombów, przy alejkach ogrodowych, wokół drzew i krzewów. Skąd ta efektywność? Otóż podkaszarki wyposażone zostały w żyłkę zamocowaną na szybko obracającej się głowicy (najbardziej efektywne żyłki to te o przekroju kwadratowym lub 5cio-kątnym), której ostre krawędzie bez problemu poradzą sobie z chwastami, zaroślami czy też skupionymi kępkami trawy. Należy jednak pamiętać, że podkaszarka pomimo swojej lekkiej postaci, zwrotności oraz niezawodności nie zastąpi nam kosiarki. Wytrymowanie bowiem całego ogrodu, nawet tego najmniejszego powierzchniowo zajmie nam zdecydowanie więcej czasu niż potraktowanie go kosiarką. Stąd też podkaszarka zalecana jest jako urządzenie wspomagające kosiarkę, nie zastępujące go.

 

Co innego będzie jednak na rzeczy jeśli zdecydujemy się na zakup kosy mechanicznej/spalinowej. Kosy, nazywane też wykaszarkami, zostały zaprojektowane aby nie tylko pomóc nam w opanowaniu trudno dostępnych miejsc w ogrodzie, ale również posłużyć na terenach "dzikich" lub dużych ogrodach, gdzie nie prowadzi się zwykle systematycznej pielęgnacji zieleni. Przykładem takiego miejsca są ogrody działkowe czy działki rekreacyjne, do których przetransportowanie kosy nie sprawi najmniejszego problemu ponieważ zmieści się złożona do bagażnika. Na łatwość przetransportowania jej wpływa też jej niewielka waga. Najpopularniejsze kosy mechaniczne występują w formie elektrycznej i spalinowej. Jeśli mamy się zdecydować na urządzenie, które domyślnie ma zastąpić kosiarkę to polecałabym zakup kosy spalinowej, która nie będzie nas ograniczała zasięgowo. Tak jak podkaszarka, kosa gwarantuje dostęp do miejsc, do których nie dotrze standardowa kosiarka. 

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania kosy mechanicznej bądź trymera? 
Zdecydowanie główne skrzypce grają parametry produktów takie jak: 
• Moc silnika 
• Średnica cięcia 
• Zasięg cięcia 
• Ciężar 


Wymienione przeze mnie cechy produktów sprawią, że praca wybraną przez nas maszyną będzie ekonomiczna, komfortowa i precyzyjna.


Podsumowując, jeśli jesteście w posiadaniu kosiarki i szukacie do niej uzupełnienia to idealnie sprawdzi się do niej trymer (podkaszarka), natomiast jeśli szukacie urządzenia, które zastąpi kosiarkę ale w ogrodzie o małej powierzchni to doradzam zakup kosy spalinowej/elektrycznej wg. uznania. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl