Producenci
Promocje
Kosiarka spalinowa Combi 53 SVQ H
Kosiarka spalinowa Combi 53 SVQ H
2 254,00 zł 2 127,00 zł
szt.
Wiertarko wkrętarka TE-CD 18 Li 2,5Ah ZS EINHELL
Wiertarko wkrętarka TE-CD 18 Li 2,5Ah ZS EINHELL
350,00 zł 309,00 zł
szt.
Kosiarka elektryczna STIGA Combi 48E 1600W
Kosiarka elektryczna STIGA Combi 48E 1600W
1 166,00 zł 919,00 zł
szt.
Sprzątanie ogrodu cz. II
Sprzątanie ogrodu cz. II

Zamiatarki

Kilka słów o zamiatarkach ręcznych. Czym są? Wyglądem przypominają kosiarki, ponieważ mają najbardziej ergonomiczny i komfortowy kształt. Wyposażone w wygodną do prowadzenia rączkę oraz szczotki, które w zależności czy wybierzemy zamiatarkę ręczną czy spalinową uprzątną piasek, pył, liście, igliwo i wiele innych. Czemu tak naprawdę warto w nie zainwestować? Teoretycznie najbardziej sensownym argumentem jest: dla wygody. Nie jest to jednak do końca prawda. Fakt, iż zamiatarki są wygodne jest nie do zbicia, jednak wg mnie głównymi zaletami są:

  • oszczędność czasu
  • dokładność i precyzja przy sprzątaniu (niezależnie od terenu)
  • lekkość i prostota używania

Urządzenie pozwala nam znacznie przyspieszyć proces sprzątania, co przy większej ilości infrastruktury na naszej posesji jest zaletą przodującą. Zaoszczędzony czas bowiem możemy przeznaczyć na wykonywanie innych czynności. Zamiatarka świetnie poradzi sobie na utwardzonych powierzchniach naszej posesji np. kostce brukowej, betonie, tarasie, podłodze czy też posadzce. Jest lekka, zwrotna, łatwo się prowadzi oraz przechowuje. Podstawowa wersja zbiera piach i kurz, nie mniej jednak w zależności od wybranego modelu może zbierać również liście, żwir oraz niewielkie kamienie.
Dużym plusem jest to, że podczas zamiatania piachu nie wzburza się kurz tak jak przy tradycyjnym zamiataniu szczotką.

Zamiatarka przyda nam się nie tylko podczas sprzątania posesji na zewnątrz. Idealnie nadaje się również do sprzątania pomieszczeń gospodarczych oraz garaży. Te wszystkie czynności możemy wykonywać bez narażania się na ból pleców. Urządzenia używamy bowiem w pozycji pionowej bez konieczności schylania się po zamiecione odpady, ponieważ zbierane są przez zamiatarkę do specjalnego koszyka. Łatwe, prawda?

Wiemy już czym jest zamiatarka i jak bardzo może ułatwić nam życie. Przejdziemy teraz do dmuchaw.

Dmuchawy

Dmuchawa, jak i zamiatarka to urządzenie które w łatwy i szybki sposób pozwoli nam uporządkować powierzchnię naszej działki czy też ogrodu. Skupimy się na dmuchawie z opcją zasysania, gdyż jest zdecydowanie bardziej funkcyjna a jej cena nie odbiega znacznie od dmuchaw pozbawionych opcji odkurzania.

Do czego tak naprawdę nam się przyda? Funkcja odkurzania ratuje nas z trudu jakim będzie grabienie liści czy też pozbieranie pozostałości skoszonej trawy z naszego ogrodu.

Tak naprawdę przeszkodą dla naszej dmuchawy nie będą również niewielkie żołędzie czy też mniejsze patyczki. Wszystko zostanie zassane do dmuchawy, rozdrobnione i wciągnięte do specjalnego worka, który montowany jest przy urządzeniu. Będzie ono nieco cięższe ale tak przygotowana miazga z liści idealnie nadaje się do podsypania nowych roślin czy też po prostu do wysypania na kompost. Dzięki takiemu zabiegowi objętość odpadów roślinnych zostaje kilkukrotnie zmniejszona.

Dmuchawa to urządzenie nie tylko sezonowe. Nadaje się idealnie do zdmuchiwania lekkiego, przymrożonego śniegu z podjazdu czy też chodnika zimą jak i w sezonie ciepłym do zdmuchiwania kurzu, piasku, pyłu, zalegających liści, igliwa oraz traw.

Cechy dmuchaw, które zachęcą nas do rozważenia zakupu to przede wszystkim:

  • lekkość
  • łatwość używania
  • wygoda
  • przystępna cena
  • oszczędność czasu

 

Jak widać zarówno dmuchawa jak i zamiatarka mają pokrewny sposób działania.

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami. Produkty występują w postaci urządzeń sieciowych, spalinowych oraz akumulatorowych. To, na jaki model się zdecydujemy powinna przede wszystkim wpłynąć nie sama cena, co jest ważnym czynnikiem ale użytkowana powierzchnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl