Producenci
Promocje
Kosiarka spalinowa Combi 53 SVQ H
Kosiarka spalinowa Combi 53 SVQ H
2 254,00 zł 2 127,00 zł
szt.
Przecinarka do drewna TC-TS 2025/2 U EINHELL
Przecinarka do drewna TC-TS 2025/2 U EINHELL
815,00 zł 619,00 zł
szt.
Wiertarko wkrętarka TE-CD 18 Li 2,5Ah ZS EINHELL
Wiertarko wkrętarka TE-CD 18 Li 2,5Ah ZS EINHELL
350,00 zł 309,00 zł
szt.
Sprzątanie ogrodu cz. I
Sprzątanie ogrodu cz. I

Myjki ciśnieniowe to produkt, który na rynku znany jest od wielu lat. Jaka jest pierwsza myśl każdego potencjalnego nabywcy po usłyszeniu hasła myjka ciśnieniowa? Karcher. Nie ważne czy jest to świadoma myśl czy też nie. Jest to producent, który pierwszy wpuścił na Polski rynek produkt i rozreklamował go. W naszym dzisiejszym wpisie poruszymy jednak temat samych urządzeń.

Czy jest to produkt warty zakupu? Jakie są jego zastosowania?

Czy sprawdza się tylko w warunkach domowych czy też używamy go przemysłowo?

Zapraszam do artykułu i przekonacie się!

Czym jest myjka ciśnieniowa ?

Myjka ciśnieniowa to produkt z przeznaczeniem do czyszczenia, który zwiększa ciśnienie wody doprowadzonej z zewnątrz najczęściej za pomocą węża. W wyposażeniu standardowym każdej myjki jest pompa wody, która to odpowiedzialna jest za sprężanie wody i następnie doprowadzona jest do pistoletu natryskowego już pod ciśnieniem. Przeważnie myjki średniej klasy są zaprojektowane aby wytworzyć ciśnienie rzędu 150-200 bar. Jest to ciśnienie wystarczające aby doprowadzić do porządku podjazd przed posesją, kamienne alejki ogrodowe bądź brudny samochód (przy samochodzie musimy zachować odpowiednią odległość aby nie uszkodzić lakieru). W większości urządzeń zastosowane zostały specjalne filtry, dzięki czemu możliwe jest pobieranie wody z otwartych zbiorników np. oczek wodnych.

Standardowo myjki dzielą się na zimno i gorącowodne. Gorącowodne jak sama nazwa mówi dodatkowo podgrzewają wodę dzięki czemu posiadają lepsze właściwości myjące.

Producenci poszli krok do przodu aby ułatwić nam życie i zaprojektowali myjki w różnych rodzajach zasilania. Pierwowzorem była oczywiście myjka elektryczna natomiast w tym momencie mamy do wyboru również myjkę spalinową oraz akumulatorową.

Myjki elektryczne

Myjki elektryczne są najpopularniejsze na rynku. Najczęściej wybierane do przydomowych prac porządkowych takich jak mycie samochodu, kostki brukowej, mebli ogrodowych. Niezaprzeczalnymi zaletami myjek elektrycznych są przede wszystkim:

 • cicha praca
 • niewielka waga
 • niski koszt zakupu oraz eksploatacji

Wszystko przemawia za „elektrykiem”? Nie do końca. Myjki te nie są przystosowane do ciągłej pracy i jest to w sumie ich największy minus. Nie mniej jednak jeśli wybrana przez nas myjka ma być eksploatowana do użytku domowego to śmiało można decydować się na zakup.

Nie jesteśmy jeszcze do końca przekonani? A może to przewód jest tym czynnikiem przemawiającym na „nie”? Spokojnie! I na to mamy rozwiązanie!

Na ratunek przychodzą…

Myjki akumulatorowe

Myjki akumulatorowe należą do urządzeń najbardziej mobilnych ale przeznaczonych do mniej wymagających zadań, przy czym nie ogranicza nas przewód, a jedynie pojemność zastosowanego przez nas akumulatora. Najczęściej posiadają wbudowany pojemnik na wodę co zdecydowanie ułatwia nam pracę i pozbawia konieczności przyłączania węża aby zapewnić ciągłość strumienia. Myjki akumulatorowe najlepiej sprawdzą się przy myciu niewielkich powierzchni oraz do mycia samochodów.

Teraz w kilku punktach o zaletach myjek akumulatorowych:

 • średni koszt zakupu
 • niskie koszty eksploatacji
 • cicha praca
 • najwyższa mobilność urządzenia
 • pozytywny wpływ na środowisko

Ten niekwestionowany cud techniki niestety również posiada swoje wady. Jest to niska wydajność urządzenia, także sprawdzi się tylko do użytku domowego. Drugą znaczącą wadą jest krótki czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Zależy on jeszcze od tego jakiej pojemności akumulatora użyjemy, natomiast jeśli jest to akumulator wbudowany to nasza praca raczej nie przekroczy 10minut. Jest to jednak produkt, z którego użytkownicy są zadowoleni! Wybór docenią również nasi sąsiedzi oraz środowisko!

To jeszcze nie to czego oczekujemy? Marzy nam się coś na wyposażenie firmy?

Oczywiście i na to jest rozwiązanie!

Myjki spalinowe

Myjki spalinowe są wybierane przez większość użytkowników do zastosowań profesjonalnych. Atutem jest ich wysoka wydajność i brak połączenia z siecią elektryczną. Niestety koszt zakupu jest wyższy w porównaniu z poprzednimi urządzeniami. Jednak większe możliwości usprawiedliwiają wydatek. Każdy kto profesjonalnie zajmuje się pracą przy czyszczeniu elewacji budynków czy też przy myciu dachów wie, jak ciężko doczyszcza się brud, mech, przebarwienia czy grzyby powstałe przez lata. Właśnie tutaj spieszą nam z pomocą myjki spalinowe i ich wysoka wydajność przy pracy.

Minusy:

 • wysoki koszt zakupu
 • wysokie koszty eksploatacji
 • głośna praca
 • duża waga

Myjki spalinowe są idealne dla profesjonalistów i do użyć przemysłowych. Pamiętajcie tylko, że jak sama nazwa mówi, myjki te generują spaliny i nie powinny być użytkowane w pomieszczeniach zamkniętych.

Jak sami widzicie rynek myjek ciśnieniowych ma dużo do zaoferowania dla każdego z nas. Teraz pozostaje tylko kwestia. Na co się zdecydujecie? :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl