Producenci
Promocje
Myjka wysokociśnieniowa EINHELL TC-HP 1334
Myjka wysokociśnieniowa EINHELL TC-HP 1334
319,00 zł 279,00 zł
szt.
Wiertarko wkrętarka TE-CD 18 Li 2,5Ah ZS EINHELL
Wiertarko wkrętarka TE-CD 18 Li 2,5Ah ZS EINHELL
350,00 zł 309,00 zł
szt.
Młot udarowy TH-RH 1600 EINHELL 1600W SDS+
Młot udarowy TH-RH 1600 EINHELL 1600W SDS+
489,00 zł 439,00 zł
szt.
Nożyce dla naszego ogrodu
Nożyce dla naszego ogrodu

Jak najkorzystniej, najszybciej i najwygodniej przyciąć niesforne pędy naszych krzewów?

Wiemy już jak dotlenić i przygotować naszą darń oraz jak dobrać kosiarkę do swoich potrzeb. Teraz, jak już przygotowaliśmy sobie grunt pod nogami, czas zacząć zajmować się tym co na nim wyrasta.

Marzeniem każdego mniej lub bardziej doświadczonego ogrodnika są pięknie zadbane i przycięte zarośla, dzięki którym nasz ogród prezentuje się bardziej okazale. W związku z tym zaopatrujemy się w przeróżne rośliny i krzewy, których pielęgnacja wcale nie musi wymagać aż tak dużego nakładu pracy jak nam się może wydawać.

Nożyce do żywopłotu

Skupimy się dzisiaj na produkcie ogólnodostępnym, lekkim, łatwym w użyciu oraz banalnym w swej prostocie. Zakładam, że większość z nas nie prowadzi ogrodów botanicznych zatem nasz wybór padnie na nożyce akumulatorowe z przeznaczeniem do krzewów i żywopłotu w mniejszych ogrodach. Do używania ich nie potrzebujemy żadnego przeszkolenia, więc każdy powinien dać sobie radę z obsługą. Jedyne co musimy wiedzieć to, że ich działanie ma bezpośredni wpływ na korzystniejsze rozrastanie się oraz gęstnienie żywopłotów.

Za pomocą nożyc akumulatorowych wykonujemy przycinanie, trymowanie, wyrównywanie żywopłotu. Nożyce są niezwykle łatwe w użyciu i sprostają naszym wymaganiom. Użycie nożyc akumulatorowych warunkuje nasza ocena długości przycięcia krzewów czy też żywopłotu. Należy jednak pamiętać aby przycinanie roślin nie było zbyt drastyczne – może to wpłynąć negatywnie na trymowaną roślinę i doprowadzić do jej uszkodzenia lub obumarcia.

Ważne zalety nożyc akumulatorowych to ich lekkość, brak przewodu zasilającego (który może ograniczać naszą pracę) oraz fakt, że swoją mocą i precyzyjnością nie odbiegają od sieciowych nożyc elektrycznych. Dodatkowo naszą uwagę powinny zwrócić parametry produktu. Najważniejsze to grubość cięcia (podawana w większości przypadków w mm), moc silnika oraz jak już wspominałam waga urządzenia.

Nie traćmy więc czasu na przycinanie krzewów nożycami ręcznymi i nie ograniczajmy się przewodem używając elektrycznych nożyc sieciowych.

Nożyce akumulatorowe są niezwykle wygodne w użyciu, a efekty naszej pracy widoczne są gołym okiem już po pierwszym trymowaniu. Jest to sprzęt który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego zapalonego ogrodnika.

Przycinamy krzaki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl