Producenci
Promocje
Jaka pompa najlepiej sprawdzi się do użytku przydomowego? 0
Jaka pompa najlepiej sprawdzi się do użytku przydomowego?

Na rynku jest cała masa urządzeń do pompowania, wypompowywania, filtrowania, czyszczenia itp. Problem pojawia się wtedy, gdy musimy dokonać zakupu i zdecydować się na…. No właśnie, na jakie? Każdy producent wychwala swój towar i finalnie przy zakupach towarzyszy nam popularność produktu, niekoniecznie jego zalety. W dzisiejszym wpisie postaram się przygotować zestawienie nie produktów a parametrów, które powinna mieć dobrze działająca pompa do użytku przydomowego.Skupimy się na rodzaju pompy zanurzeniowej do wody brudnej z rozdrabniaczem, która jest najlepsza i najbardziej praktyczna jeśli chodzi o usunięcie wody z zalanej piwnicy, basenu czy też oczka wodnego. Nadaje się również do przepompowywania ścieków, wypompowywania wody z rowu czy też z szamba. Dzięki zastosowanemu rozdrabniaczowi nie ulegnie zapchaniu przy napotkaniu ciał stałych tylko upora się z nimi bez większego problemu. Producenci pomp do wody brudnej zwracają uwagę  na to, aby pompa ta była montowana i używana w dodatniej temperaturze pracy. Jeśli urządzenie będzie działało w warunkach poniżej 0 stopni, bądź też temperaturze ujemnej to może dojść do jego uszkodzenia. Jak sama nazwa wskazuje pompa zanurzeniowa do wody brudnej nie nadaje się do pompowania wody pitnej.

Głównymi parametrami, które są najważniejsze przy wyborze odpowiedniej pompy to wydajność – oznaczana literą Q oraz wysokość podnoszenia wody – oznaczana literą H. Dobra pompa, w którą można zainwestować powinna posiadać wydajność na poziomie 17000 – 18000l/h oraz wysokość podnoszenia wody na ok. 10m.  Wydajność pompy zanurzeniowej powinna ściśle wynikać z potrzeb układu, niezależnie od rodzaju urządzenia, inaczej będziemy musieli liczyć się z niewydolnym działaniem systemu (w przypadku zamontowania pompy o zbyt małej wydajności) lub znacznymi stratami energii (przy wdrożeniu przewymiarowanej pompy).
Zorientować się powinniśmy również w jaki sposób pompa będzie zabezpieczona podczas pracy. Niezależnie od jej przeznaczenia powinniśmy zwrócić uwagę w jaki sposób silnik pompy będzie odizolowany od potencjalnego źródła uszkodzenia.Pamiętajcie, że gwarancją bezproblemowego działania pompy są okresowe przeglądy oraz serwisowanie. Użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem i stosowanie się zaleceń to krok milowy do wydłużenia działania naszego sprzętu. Tak jak pisałam wcześniej – wybór pomp dostępnych na rynku jest niezwykle szeroki. Każdy, bez większego problemu znajdzie urządzenie, które idealnie się sprawdzi w naszym domu czy też ogrodzie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl