Producenci
Promocje
Jak sprawić by ten sam akumulator towarzyszył nam dłużej niż jeden sezon? 0
Jak sprawić by ten sam akumulator towarzyszył nam dłużej niż jeden sezon?

Jak sprawić by ten sam akumulator towarzyszył nam dłużej niż jeden sezon?

Dzisiejszy post napisany został ze względu na nasilające się pytania odnośnie przechowywania akumulatorów. Każdy z nas wie, że porządny akumulator nie należy do najtańszych przyjemności jakie możemy sobie sprawić, zatem przydałoby się aby wytrzymał dłużej niż jeden sezon. Czy to kwestia tego, że wybraliśmy tańszy i nie dał rady? Absolutnie nie.

Tak naprawdę to do wyboru mamy dwa produkty dostępne na rynku: tani zamiennik - słaby jakościowo i tani; bądź markowy - porządny o dużo lepszych parametrach jednak droższy. Wybór należy do nas czy tak naprawdę nie przeszkadza nam wymiana coroczna akumulatora i wtedy nie musimy się martwić czy też chcemy by ten jeden przyzwoity został z nami dłuższy czas.
Aby jednak tak się stało musimy być świadomi, że o taki akumulator należy odpowiednio zadbać.

Przysłowiowe „schody” z akumulatorem zaczynają się wtedy, kiedy sezon na koszenie się kończy a kosiarka wraz z zamontowanym weń akumulatorem ląduje w garażu, bo po co go wyjmować? Jeszcze się zgubi. Nic bardziej mylnego! Akumulator pozostawiony w garażu niepodłączony do instalacji potrafi się w ciągu zimy rozładować do połowy, a co dopiero, gdy jest podpięty do instalacji! W ciągu dwóch miesięcy nasz akumulator potrafi się rozładować do poziomu utrudniającego odpalenie. Pozostawiony w takim stanie przy minusowych temperaturach otoczenia może nawet zamarznąć!

Baterie do kosiarek są chemicznym źródłem prądu, toteż nieużywany i pozostawiony sam sobie jest poddawany szeregowi procesów chemicznych w tym, zasiarczeniu. Zasiarczenie jest to krystalizowanie się siarki na płytach akumulatora co powoduje po pewnym czasie jego nieodwracalne uszkodzenie lub poważną utratę parametrów uniemożliwiająca dalszą, poprawną eksploatację.

Jak zatem zadbać o akumulator do kosiarki aby nie uległ uszkodzeniu?
Przede wszystkim należy pilnować, aby był naładowany. Jeśli mamy do czynienia ze sprzętem z płynnym elektrolitem, to możemy go ładować za pomocą ładowarki mikroprocesorowej czy prostownika. W przypadku rozwiązań GEL i AGM należy używać jedynie ładowarki. Najłatwiejszym sposobem, jakim zadbamy o akumulator, jest wykorzystanie mikroprocesorowej ładowarki. Jest to inteligentne urządzenie, które samo steruje ładowaniem. Dobrej jakości ładowarki bez większego problemu możemy zostawiać podłączone na długi czas, a naszemu akumulatorowi nic nie będzie się działo, nawet jeśli nie wyjmiemy go z kosiarki. Jest tak oczywiście dlatego, że w takich ładowarkach są zaimplementowane zabezpieczenia, które są odpowiedzialne za bezpieczne ładowanie.

 

Akumulator Makita i Einhell

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl